Konkurs na Palmę Wielkanocną
W Niedzieel Palmową w kościele w Parafiance został rozstrzygnięty Konkurs na Palmę Wielkanocną.
7W kategorii Palma Młodzieżowa:
I miejsce zajął Norbert Grzechnik kl. VIII
II miejsce - Oskar Szkoda kl. V
III miejsce - Amelia Bernat kl. V
Nagrodzone i wyróżnione osoby biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy i nagrody. Podczas oceny brano pod uwagę: walory artystyczne, rodzaj wykorzystanych materiałów i wkład pracy.
Szkolny Konkurs Mitologiczny
We wtorek, 29 marca br. odbył się finał Szkolnego Konkursu Mitologicznego.
W pierwszym - pisemnym- etapie tego konkursu wzięli udział chętni uczniowie z klas: piątej i ósmej. Do finału przeszło czterech z nich: Kacper Noworolnik i Adam Wawer (z klasy piątej) oraz Jakub Olszak i Rafał Rybicki (z klasy ósmej). Zadania, z którymi musieli się zmierzyć sprawdzały wiedzę na temat bogów olimpijskich i bohaterów greckich, ich wzajemnych relacji, przygód, związków z ludźmi oraz przypisanych im atrybutów. Na koniec każdy z uczestników mógł zadać po jednym pytaniu swoim przeciwnikom.
"Nasz ogródek"
17Uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią p. Grażyną Karczmarz założyli zielony ogródek na klasowym parapecie. Do doniczek zasiane zostały nasionka: rzeżuchy, pomidorów, rzodkiewki, sałaty i papryki. Dzieci zasadziły również cebulę, z której wyrośnie szczypiorek. Na parapecie nie zabraknie również kwiatów - uczniowie zasadzili cebulki irysów. Wszyscy z ogromną niecierpliwością czekają na pierwsze efekty wspólnej pracy.
Projekt edukacyjny "Drzewo życzeń"
PROJEKT EDUKACYJNY „DRZEWO ŻYCZEŃ”
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa klasa III omawiała książkę amerykańskiej pisarki Katherine Applegate pt. „Drzewo życzeń”.
8To piękna opowieść o tym, jak niewiele trzeba by zranić człowieka oraz o tym, jak niewiele trzeba by go uszczęśliwić. Podejmuje temat czasu, przyjaźni, tolerancji oraz poczucia przynależności. Po jej przeczytaniu uczniowie zrozumieli, że każdy człowiek zasługuje na szczęście i akceptację, bez względu na to skąd pochodzi, jaką religię wyznaje. Uświadomili sobie, że trzeba umieć kochać siebie, pracować nad sobą, dążyć do bycia lepszym i realizowania swoich marzeń. Docenili również ważną rolę przyjaciół, którzy są dla nas wsparciem i dzięki którym odzyskujemy zapał i nadzieję w trudnych chwilach.
XI Konkurs Recytatorski Poezji Ekologicznej
Dnia 21 marca 2022 r. w naszej szkole odbył się kolejny, XI Konkurs Recytatorski Poezji Ekologicznej pod Honorowym Patronatem Starosty Puławskiego. Do konkursu przystąpiło 46 uczestników. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: przedszkolaki, uczniowie klas I – III oraz uczniowie klas IV – VIII. Uroczystego otwarcia konkursu dokonał dyrektor szkoły pan Paweł Zając.Najpierw występowały dzieci z oddziału przedszkolnego.
Zajecia kulinarne w klasie III
W piątek, 18 marca w klasie 3 odbyły się zajęcia kulinarne, podczas których uczniowie wraz z wychowawczynią p. Anną Wójcik przygotowali kanapki z wędliną, serem i warzywami oraz nutellą. Przy tej okazji utrwalali zasady zdrowego odżywiania z włączeniem do codziennej diety odpowiedniej ilości warzyw i owoców. Samodzielne przygotowanie posiłku zakończone wspólną degustacją wzbogaciły uczniów o nowe doświadczenia oraz dostarczyły wiele radości i satysfakcji.
Wykonane przez uczniów kanapki zostały przekazane dla uchodźców z Ukrainy na MOP Markuszów.
"Kraj w pudełku" - geograficzny projekt edukacyjny
Uczniowie klasy VI i VIII oraz jedna uczennica z klasy V wraz z nauczycielem geografii p. Marzeną Fraczek brali udział w projekcje edukacyjnym ,,Kraj w pudełku”. Celem projektu było zapoznanie uczniów z wybranymi krajami w innowacyjny sposób. Trzeba było zebrać 10 przedmiotów, które kojarzyły się uczniowi z wybranym przez niego państwem (zabytki, stroje, sławne postacie, kuchnia, wynalazki), następnie ozdobić tak pudełko, aby również kojarzyło się z danym państwem. Efekty swojej pracy uczniowie musieli przekazać na forum klasy.
"Wiosna na parapecie"
Uczniowie klasy V wraz z wychowawcą p. Marzeną Frączek w ramach udziału w ,,Programach dla szkół" założyli klasowy, wiosenny ogródek. Sadziliśmy szczypiorek, paprykę, czosnek, rzeżuchę, rzodkiewkę, sałatę, pietruszkę. Ogródek został także wzbogacony o wiosenne kwiatki: hiacynty, stokrotki i bratki. Z niecierpliwością będziemy czekać na efekty naszej pracy.
Uwaga konkurs czytelniczy!
Drodzy Czytelnicy!
Serdecznie zapraszam Was do udziału w jednym z dwóch konkursów czytelniczych, w których będziecie mogli prezentując przeczytane przez Was książki dać upust Waszej kreatywności i zdolnościom plastycznym.
Pierwszy konkurs skierowany jest do uczniów klas I – II i nosi tytuł: ”Mój Zeszyt Lektur”.
Samorząd Uczniowski ogłasza
Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny Samorząd Uczniowski ogłasza akcję Wiosenny Zawrót Głowy.
Zachęcamy, by 21 marca przyjść do szkoły z szaloną, wiosenną fryzurą.
Najciekawsze pomysły zostaną nagrodzone przez Samorząd drobnymi upominkami.
XXII Turniej o Puchar Tymbarku eliminacje gminne.
W poniedziałkowy ranek 14.03.2022r. reprezentacja naszej szkoły w kategorii U 10 stawiła się na boisku orlik w Żyrzynie na eliminacjach gminnych ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU. W turnieju brały drużyny z SP Żyrzyn, SP Baranów i nasza z SP Skrudki. Skład drużyny: Wojciech Szymanek, Natan Kawka, Malwina Kowalczyk, Bartosz Kozdrój, Bartosz Goluch, Mikołaj Kowalczyk, Kuba Kapusta, Marcel Bernat, Tomasz Kozłowski i Dominik Woski. Eliminacje wygrała drużyna z SP Żyrzyn na drugim miejscu uplasowała się drużyna z SP Baranów a nasza drużyna z SP Skrudki zajęła trzecie miejsce. Brawo za udział w turnieju i godne reprezentaowanie naszej szkoły.
"Poczuj chemię do fizyki"
11 marca 2022 r. grupa naukowa ,,Zaelektryzowani” zaprosiła uczniów naszej szkoły, na wyjątkową lekcję pt. „Poczuj chemię do fizyki”. Podczas pokazu nasza sala gimnastyczna zamieniła się w laboratorium chemiczno - fizyczne. W programie znalazły się efektowne eksperymenty i doświadczenia z przyrody, chemii i fizyki. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega napięcie powierzchniowe, jak działa rower przeciwbieżny, na czym polegają zabawy z helem i ciekłym azotem. Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali prezentowane doświadczenia i aktywnie uczestniczyli w zajęciach. W ten niecodzienny sposób wszyscy poszerzyli swoją wiedzę z zakresu chemii i fizyki.
Pomagamy i dziękujemy
Serdeczne dziękujemy wszystkim, którzy wsparli dotychczasową akcję pomocy walczącej Ukrainie. Produkty ze zbiórki prowadzonej w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Skrudkach zostały przekazane bezpośrednio do potrzebujących. I tak Państwa pomoc trafiła do rodzin uchodźców przebywających na naszym terenie, na MOP w Markuszowie oraz do Caritas Archidiecezji Lubelskiej.
"Mikołajek i Lukrecja"
W środę, 8 lutego 2022 roku, uczniowie klasy czwartej oraz przebywający w świetlicy szkolnej uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w dwugodzinnym wydarzeniu promującym czytelnictwo pod nazwą „Mikołajek i Lukrecja”.
Pierwszą jego część stanowił konkurs, sprawdzający znajomość przygód Mikołajka. Wśród dziesięciorga uczestników czytelniczych zmagań największą wiedzą wykazali się: Zuzanna Ciuba (I miejsce), Miłosz Cybula (II miejsce), Julia Cholewa (III miejsce) oraz Emilia Czerska (IV miejsce).
Kobiety w literaturze
Z okazji Dnia Kobiet odbył się w naszej szkole konkurs pt.”Kobiety w literaturze” polegający na zaprezentowaniu wybranej, kobiecej postaci literackiej, przygotowany przez nauczycielkę języka polskiego p. Justynę Mazur - Szlendak. Tego dnia mogliśmy w szkole spotkać między innymi: Anię z Zielonego Wzgórza, Roszpunkę, Kleopatrę, Kopciuszka, Dziewczynkę z zapałkami,, Czerwonego Kapturka, Malutką Czarownicę i wiele innych bohaterek książek dla dzieci. Warto zaznaczyć, iż w kobiece postacie literackie wcielały się nie tylko dziewczynki, ale również chłopcy, i to oni otrzymali od publiczności największe brawa. Występom poszczególnych uczniów przyglądało się jury konkursowe w składzie: pan dyrektor Paweł Zając, ks. Paweł Janczak, pani Renata Wysocka oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Julita Łuka wraz ze swoją zastępczynią Nikolą Kawką. Po długiej naradzie jury wyłoniło zwyciężców w
Słuchamy i rysujemy
W ramach promowania czytelnictwa uczniowie klas I-III podczas zajęć świetlicowych poznawali fragmenty książek nowozakupionych do biblioteki szkolnej. Były to między innymi: „Niezwykłe przygody dziesięciu skarpetek” oraz „Nowe przygody skarpetek” - Justyny Bednarek, „Magiczne święta Małgosi” - Magdy Maciak i Artura Maciak, „Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata” - Zofii Kossak. Treść wybranych pozycji uczniowie prezentowali w formie prac plastycznych.
Logowanie
Godziny dzwonków
Piątek 04.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych