Plan lekcji klasy IV-VIII od 25.01.2021r. do 29.01.2021r..
Plan lekcji klasy IV-VIII od 25.01.2021r. do 29.01.2021r.
PLAN LEKCJI KLAS 4-8 od 18.01.2021r. do 22.01.2021r.
Rozkład autobusu od 18.01.2021r. do 31.01.2021r.
ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU SZKOLNEGO OD 18.01.2021r. do 31.01.2021r.
W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
Przywóz i odwóz uczniów klas I-III oraz oddziału przedszkolnego.
Przywóz do Szkoły Podstawowej w Skrudkach
Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek.
Kurs I
– 7.00 Jaworów – 7.10 Parafianka – 7.15 Wilczanka– 7.20 Skrudki Szkoła.
Kurs II
– 7.20 Skrudki Szkoła – 7.25 Strzyżowice – 7.35 Kośmin – 7.40 Kol. Kośmin – 7.45 Cezaryn
– 7.50 Skrudki Szkoła.
Odwóz I po 6 lekcji.
Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek.
Kurs I
– 13.35 Skrudki Szkoła – 13.45 Wilczanka – 14.00 Jaworów – 14.10 Strzyżowice
–14.20 Kośmin –14.25 Kol. Kośmin – 14.30 Cezaryn – 14.40 Parafianka – 14.50 Skrudki Szkoła.
Powrót do szkoły po feriach.
Organizacja nauki w szkołach i placówkach po feriach.
Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych nadal będą się uczyć zdalnie. Przedstawiamy szczegóły dotyczące organizacji funkcjonowania szkół i placówek po feriach.
Nauka w klasach I-III szkół podstawowych
W okresie od 18 do 31 stycznia 2021 r. nauka w klasach I-III szkoły podstawowej będzie odbywała się stacjonarnie. Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom, opracowaliśmy wytyczne MEiN, MZ i GIS w sprawie reżimu sanitarnego dla tych klas.
Nauka zdalna na terenie szkoły dla uczniów potrzebujących wsparcia
Dyrektor szkoły nadal ma obowiązek zorganizować zajęcia w szkole lub umożliwić uczniom realizację zajęć zdalnych w szkole (dotyczy szkół podstawowych ogólnodostępnych i integracyjnych oraz ponadpodstawowych), którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności lub z powodu innych ważnych przyczyn nie mogą uczyć się w domu.
Opieka świetlicowa dla najmłodszych uczniów
Dyrektorzy szkół podstawowych, w tym artystycznych, w których jest prowadzone kształcenie ogólne w zakresie podstawy programowej, są zobowiązani do prowadzenia działalności opiekuńczej dla uczniów klas I-III.
Konsultacje dla zdających egzaminy
Dyrektorzy szkół nadal mogą organizować uczniom klas ósmych oraz klas maturalnych konsultacje indywidualne lub w małych grupach.
Organizacja konkursów, olimpiad lub turniejów w szkole, centrum lub placówce
Podobnie jak przed feriami dyrektor szkoły, centrum lub placówki może udostępnić pomieszczenia w szkole, centrum lub placówce do przeprowadzania poszczególnych stopni konkursów, olimpiad lub turniejów, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.
Wytyczne MEiN, GIS i MZ dla szkół
Przypominamy, że wspólnie z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowaliśmy wytyczne dla dyrektorów szkół. Opracowane zasady mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa zarówno uczniów, jak i kadry pedagogicznej, a także rodziców. Wytyczne te w dużym stopniu opierają się na zapisach znanych już m.in. z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.
Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi
- dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3: Wytyczne dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3
- dla szkół podstawowych klas I-III : Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas 1-3 szkół podstawowych
- dla szkół i placówek realizujących edukację stacjonarnie: zalecenia dla dyrektorów publicznych i niepublicznych szkół i placówek, które znajdują się w strefie czerwonej/żółtej
Ferie 2021
W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich bliskich tegoroczne ferie uczniowie spędzą głównie w domach. Chcemy, aby czas odpoczynku był jednak inspirujący i ciekawy, dlatego będziemy zachęcać do skorzystania z ofert, przygotowanych przez naszych partnerów na czas wolny od zajęć lekcyjnych.
Czas spędzony w domu podczas ferii może być niezwykle inspirujący. Mądra rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy edukacyjne i lifestylowe – wszystko to znajdziemy w nowej ofercie programowej przygotowanej przez Telewizję Polską we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Twarzą i ambasadorką projektu jest Roksana Węgiel, zwyciężczyni Eurowizji Junior w 2018 roku. „Ferie z TVP” dostępne będą na antenach Telewizji Polskiej, w serwisie vod.tvp.pl, na stronie ferie.tvp.pl oraz na platformie hybrydowej już od 4 stycznia 2021 r.
Ferie z TVP
Akcja „Ferie bez nudy”
Wspólnie z nami pomysły na to, aby nie nudzić się w czasie ferii przygotowała także Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. „Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej.
Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia! Już wkrótce przedstawimy szczegóły tej propozycji.
Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz na profilach w mediach społecznościowych będziemy sukcesywnie zamieszczać kolejne propozycje na ferie.
Zachęcamy do korzystania z nich!
Informacja dla rodziców
DARMOWY WEBINAR
22 STYCZNIA (PIĄTEK), 19:00
Drogi Rodzicu,
Chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat tego czym są używki i do czego prowadzi igranie
z substancjami psychoaktywnymi? Chcesz poznać sposoby na uchronienie swojego dziecka przed niebezpiecznymi używkami?Jeśli tak, zapisz się na darmowy webinar: https://webinar.tutore.eu/
Wyjątkowo w webinarze mogą wziąć udział nie tylko rodzice, ale również ich dzieci (od 12 roku życia).
"Razem na Święta" 2020
„Razem na Święta” to akcja MEN, w której zachęcamy uczniów do niesienia pomocy innym. Chcemy, aby działania realizowane często w ramach szkolnych klubów i kół wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Zależy nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.
Celem inicjatywy było zachęcenie dzieci i młodzieży do niesienia pomocy innym oraz budowanie wspólnoty i więzi międzypokoleniowych, ponieważ niewątpliwie w tym trudnym czasie wiele osób czeka na nasze wsparcie, a nawet zwykłe gesty życzliwości. W ramach akcji uczniowie wykonali kartki świąteczne z życzeniami, które zostały przekazane emerytowanym pracownikom szkoły oraz do zaprzyjaźnionych instytucji.
2
ZDROWYCH, WESOŁYCH, POGODNYCH...
Zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.
Niech będą one okazją do zadumy, ale i radości z rodzinnego spotkania.
Niech przyniosą wytchnienie od codziennych zmagań i trosk.
Oby magia Bożego Narodzenia przetrwała w nas.
Aby spełniły się Wasze najskrytsze marzenia,
aby każdy kolejny dzień był jeszcze lepszy.
Wszystkiego najlepszego
na święta i Nowy Rok.Życzy Samorząd Uczniowski
Świąteczne zamieszanie w szóstej klasie
Świąteczna atmosfera opanowała VI klasę. W czasie godziny wychowawczej uczniowie ozdabiali pierniczki i inne świąteczne ciasteczka. Poznawali świąteczne zwyczaje w różnych krajach Europy, a także wykonywali kartki w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Razem na święta".
11
Plan lekcji dla klas 1-8 na 21 grudzień i 22 grudzień 2020r.
Zmiany na egzaminie ósmoklasisty i egzaminie maturalnym
Zmiany na egzaminie ósmoklasisty i egzaminie maturalnym
Źródło: www.gov.pl/web/edukacja/wymagania-na-egzaminach-osmoklasisty-i-maturalnym
Wymagania egzaminacyjne
W 2021 r. egzaminy: ósmoklasisty i maturalny będą przeprowadzone wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych zawartych w dołączonych do rozporządzenia załącznikach, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego.
Arkusze egzaminacyjne
Do 31 grudnia br. Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosi na swojej stronie internetowej (www.cke.gov.pl) aneksy do informatorów. Jednak już dziś CKE przekazała informacje dotyczące najważniejszych zmian w formule arkuszy egzaminacyjnych z poszczególnych przedmiotów na egzaminach w 2021 r.
Wyniki konsultacji projektu wymagań egzaminacyjnych
Przygotowane przez zespoły ekspertów wymagania egzaminacyjne zostały przekazane do publicznych konsultacji. Każdy zainteresowany mógł przesłać swoje opinie do MEN. Otrzymaliśmy ich prawie 2,5 tys. (2 487). To opinie zarówno od nauczycieli, uczniów, nauczycieli akademickich, jednostek naukowych, jak i stowarzyszeń. Po analizie przesłanych do nas opinii, zespoły merytoryczne wprowadziły kolejne zmiany w wymaganiach egzaminacyjnych. Wśród przykładowych zmian można wymienić:
w przypadku egzaminu ósmoklasisty:
- z języka polskiego – z listy lektur obowiązkowych wykreślono Tędy i owędy Melchiora Wańkowicza,
- z matematyki – ograniczono wymagania dotyczące działań na pierwiastkach oraz stereometrii (brył przestrzennych),
- z języka angielskiego – z listy środków gramatycznych wykreślono czas past perfect oraz mowę zależną;
Egzamin ósmoklasisty w 2021 r.
Język polski
- Przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych, zawierających ograniczony zakres wymagań podstawy programowej, w tym skróconą listę lektur obowiązkowych.
- Czas trwania: 120 minut.
- Za rozwiązanie zadań można uzyskać maksymalnie 45 punktów (5 pkt mniej niż w latach ubiegłych), w tym:
- część 1: czytanie ze zrozumieniem, argumentowanie, znajomość i rozumienie utworów literackich, interpretacja tekstów kultury, znajomość zasad i posługiwanie się poprawną polszczyzną – 25 pkt (ok. 20 zadań opartych na dwóch tekstach; ok. 50 proc. zadań otwartych),
- część 2: wypracowanie – 20 pkt.
- Temat wypracowania do wyboru spośród dwóch: rozprawka albo opowiadanie.
- W wypracowaniu uczeń może odnieść się do dowolnej lektury obowiązkowej spełniającej warunki tematu.
Matematyka
- Przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych, zawierających ograniczony zakres wymagań podstawy programowej (np. bez zadań dotyczących dowodów geometrycznych, ograniczone wymagania dotyczące działań na pierwiastkach, stereometrii).
- Czas trwania: 100 minut.
- Za rozwiązanie zadań można uzyskać maksymalnie 25 punktów (5 pkt mniej niż w latach ubiegłych), w tym: 15 pkt – zadania zamknięte, 10 pkt – zadania otwarte.
- Liczba zadań otwartych: 4 (w latach 2019–2020: 6).
Język obcy nowożytny
- Przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych, zawierających ograniczony zakres wymagań podstawy programowej oraz ograniczony zakres środków gramatycznych.
- Oczekiwany średni poziom biegłości językowej, w tym zakresu środków językowych w wypowiedziach pisemnych (w skali ESOKJ) – A2.
- Czas trwania: 90 minut.
- Za rozwiązanie zadań można uzyskać maksymalnie 55 punktów (5 pkt mniej niż w latach ubiegłych), w tym: 34 pkt – zadania zamknięte, 21 pkt – zadania otwarte.
- Mniejsza liczba zadań otwartych sprawdzających umiejętność rozumienia ze słuchu, umiejętność reagowania i znajomość środków językowych oraz zadań zamkniętych sprawdzających rozumienie tekstów pisanych i znajomość środków językowych.
Święta tuż, tuż
Trzecioklasiści życzą wszystkim odwiedzającym stronę naszej szkoły ZDROWYCH, POGODNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
13
Uwaga,czytelnicy
Informujemy, że w dniu 17grudnia (czwartek), biblioteka szkolna będzie nieczynna. Zapraszamy w pozostałe dni.
Plan lekcji od 14 grudnia poniedziałek do 18 grudnia piątek.
Plan lekcji od 14 grudnia 2020r. poniedziałek do 18 grudnia 2020r. piątek.
„Świat i Polska na początku XX wieku”- prace uczniów klasy 7 z historii
Nauka historii w sposób przyjemny i rozwijający
12
Dziecięcy telefon zaufania
Masz problem? Nie jesteś z nim sam!
CAŁODOBOWY DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA
800-12-12-12
DEDYKOWANY MŁODYM LUDZIOM CZAT INTERNETOWY https://brpd.gov.pl/sos-czat/Na jaki temat można porozmawiać lub napisać?
- skontaktuj się w chwili, gdy potrzebujesz wsparcia i rozmowy o tym, co jest dla Ciebie ważne lub sprawia Ci kłopot,
- możesz porozmawiać o przyjaźni, miłości, kontaktach z rodzicami, czy problemach w szkole,
- czujesz złość, smutek, zniechęcenie, żal - podziel się tym, co właśnie przeżywasz,
- dojrzewasz i masz związane z tym pytania,
- doświadczasz przemocy lub jesteś w niebezpiecznej sytuacji,
- jest jakiś inny problem, którym chcesz się podzielić.
Konsultanci czekają na Twój telefon!
Nie będą Cię oceniać ani pouczać. Wysłuchają Twojego problemu i razem z Tobą zastanowią się nad najlepszym jego rozwiązaniem!
"Świat sprzed milionów lat" według pierwszoklasistów
Bajkowe smoki, dinozaury i inne prehistoryczne zwierzęta od zawsze znajdują się w centrum uwagi naszych najmłodszych dzieci. Imponują nam swoją wielkością i sposobem życia. Uczniowie klasy I pod koniec listopada pogłębiali swoją wiedzę na temat najstarszych dziejów Ziemi, a przez również zapoznali się z życiem, zwyczajami oraz nazwami dinozaurów i innych gadów żyjących w tych odległych czasach. Podsumowaniem cyklu zajęć było wykonanie makiety ,, Świat sprzed milionów lat". Uczniowie klasy I przystąpili do pracy z dużym zapałem i zaangażowaniem. Efekty ich pracy można podziwiać w oglądając zdjęcia w szkolnej galerii. Zapraszamy - Uczniowie klasy I z wychowawczynią p. G. Karczmarz.
8
Plan lekcji od 7 grudnia poniedziałek do piątku 11 grudnia 2020r.
Plan lekcji od 7 grudnia 2020r. do 11 grudnia 2020r.
Plan lekcji od 30.11.2020r. do 4.12.2020r.
Plan lekcji od 30.11.2020r. do 4.12.2020r.
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
- 9
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada obchodzono Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Powstał on w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych pod nazwą World Hello Day, jako odpowiedź na konflikt pomiędzy Egiptem, a Izraelem.
Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących, aby podejmowali rozwiązywanie powstających konfliktów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. Główna ideą Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, że tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do budowania pokoju.
W związku z tym wydarzeniem a naszej szkole uczniowie wzięli udział w projekcie " WYZWANIE ŻYCZLIWOŚCI - WIRTUALNA GAZETKA O ŻYCZLIWOŚCI". Projekt porusza takie wartości jak przedsiębiorczość, zaangażowanie, współpraca, uważność, życzliwość, empatia, szacunek, troska. Zadaniem uczniów-było zaprojektowanie gazetki w, której publikowane będą materiały i inspiracje dotyczące życzliwości.
Obecnie Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzone w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar – mniej polityczny, a bardziej społeczny. Jego cele są proste: uwrażliwianie ludzi oraz wzbudzanie w nich pozytywnych emocji, zachęcanie do dialogu międzypokoleniowego, jak również wyrażanie protestu przeciwko nienawiści, antypatii i nietolerancji.
We współczesnym świecie takie cechy, jak przychylność wobec siebie, uczynność, sympatia zdają się znikać z codziennych zachowań. Aby temu przeciwdziałać, musimy pamiętać, że wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka przynoszą natychmiastowe rezultaty – sprawiają, że to, co robimy daje nam większą satysfakcję i motywuje do dalszego działania. Szanując bowiem cudze starania, sprawiamy, że inni doceniają i szanują nasze.
Psycholog - Emilia Myszkowska
Pedagog – Monika Chadaj