Dzień Ziemi
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z plakatami wykonanymi przez uczniów klasy VII w programie Word dotyczących corocznie obchodzonego święta naszej planety - Ziemi. Dzień Ziemi, to najważniejsze, najbardziej znane święto i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych. To idea troski o niebieską planetę która łączy wszystkich ludzi. Chcielibyśmy zachęcić Was do celebrowania tego święta, pomimo epidemii, wychodząc z domu do ogrodu, albo chociaż na poszukiwanie przyrody w zasięgu wzroku. Żebyście poświęcili czas na bycie z Przyrodą, na refleksję, jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna i ciekawa.
Podsumowanie I etapu szkolnego konkursu wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza
Wyniki I etapu konkursu
1. miejsce - Kuba Kalbarczyk (klasa VI) – 55 punktów
2. miejsce – Paulina Drózd (klasa IV) - 54 punkty
3. miejsce – Magdalena Lędas (klasa VIII) - 53 punkty
4. miejsce – Magdalena Kowalczyk (klasa VII)
5. miejsce – Arkadiusz Szaruga (klasa VIII)
Pytania do konkursu w mojej ocenie nie były łatwe, ale uczestnicy poradzili sobie z nimi znakomicie. Jestem pełna uznania dla ich ciekawości poznawczej i entuzjazmu, które mimo niesprzyjających okoliczności mobilizują ich do wykonania dodatkowej pracy i do zdobywania nowych umiejętności i wiedzy.
Galeria prac uczniowskich
klasa siódma - "Komiks - kadry rysunkowe"
5klasa piąta - "Graffiti - sztuka ulicy"
5
Tworzymy, lepimy, rysujemy - szybciej zapamiętujemy
Uczniowie klasy IV, V, VI,VII i VIII, podczas nauki zdalnej na lekcjach historii, biologii, geografii i przyrody wykonywali różnego rodzaju projekty, prace plastyczne i prezentacje multimedialne. Były one pomocne w zapamiętywaniu trudnego materiału. Między innymi: makietę wsi lokacyjnej, oś czasu - Europa i Świat w XVI wieku- najważniejsze wydarzenia, model wybranej przez siebie tkanki, model neuronu, plakat dotyczący wybranego gatunku zwierzęcia wodnego. Aktywna nauka pozwalała uczniom na głębsze zapamiętywanie treści materiału. To tylko niektóre prace. Czekamy na resztę, bo jest się czym pochwalić. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc i wspieranie swoich pociech.
Pożeracze smutków
Uczniowie klasy III z pomocą rodziców podczas nauki zdalnej wykonali maskotki – przytulanki ,,Pożeracze smutków". Zabawki umilą im wolny czas spędzony w domu bez szkoły i kolegów. Każdej przytulance zostało nadane imię. Dziękujemy rodzicom za pomoc.
11
Wiosna w gospodarstwie wiejskim
14Na przełomie marca i kwietnia uczniowie klasy pierwszej omawiali tematy związane z budzącą się do życia przyrodą, wiosennymi zmianami w najbliższym otoczeniu i zwierzętami hodowlanymi. Podsumowaniem zajęć było wykonanie makiety gospodarstwa wiejskiego. Uczniowie zebrali z całego domu, ogrodu i podwórka potrzebne materiały: papier, tekturę, pudełka, plastelinę, patyczki, gałązki, korę drzew i figurki zwierząt. Z pomocą rodziców stworzyli z tych elementów budynki, ogrodzenia, zwierzęta domowe i rośliny. W ten sposób powstały prawdziwe dzieła sztuki.
Zabawki z butelek
W okresie przedświątecznym dzieci z oddziału przedszkolnego podjęły wyzwanie, aby wykonać przedmiot użytkowy lub zabawkę z wykorzystaniem butelek plastikowych. Powstały różnorodne prace, które udowadniają, że nawet zwykłą butelkę możemy przetworzyć na wiele zachwycających rzeczy. Jeden z przedszkolaków- Wojtuś przekazał wszystkim świąteczne życzenia, prezentując przepięknie pomalowane jajka.
Ozdoby wielkanocne
klasa trzecia
14
Kubusiowi -przyjaciele natury
Na zajęciach zdalnych w klasach młodszych realizowany był program "Kubusiowi – przyjaciele natury". Uczniowie klasy III wykonali pracę plastyczną p.t. "Las" z wykorzystaniem makulatury – kolorowych gazet, techniką: wydzieranka. Wszystkie prace dzieci są ciekawe.
10
"Jem zdrowo, jem kolorowo"
Przed Świętami Wielkanocnymi pedagog szkolny p. Grzegorz Zjawiony, zaproponował chętnym uczniom naszej szkoły, kulinarne zadanie. Polegało ono na przyrządzeniu (przy niewielkiej pomocy rodziców) potrawy, składającej się z produktów w 5 różnych kolorach. Jesteśmy pewni, że wielu uczniów włączyło się w swoich domach w przygotowanie świątecznych pyszności. Natomiast dokumentację fotograficzną własnych kulinarnych poczynań przesłali Marcin i Oskar Kot, Amelka i Marcel Bernat, Paulinka Drózd z siostrą Olą i Zuzia Ciuba. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, rzeczywiście na talerzach jest zdrowo, kolorowo i niezwykle apetycznie.
Klasa druga - ekologicznie
7Jedną z prac, którą wykonali uczniowie klasy drugiej podczas zdalnego nauczania były roboty. Warunek był tylko jeden, należało do zrobienia urządzenia wykorzystać materiały odpadowe. Powstały bardzo interesujące prace. Gratulujemy Dzieciom i Rodzicom inwencji twórczej.
Pierwsze wiosenne kwiaty
12Pod koniec marca uczniowie klasy pierwszej i drugiej powitali wiosnę własnoręcznie wykonanymi kwiatami.
Wszystkim, którzy odczuwają już brak kontaktu z dobrą książką
BIBLIOTEKA SZKOLNA
poleca…
WOLNY DOSTĘP, BIBLIOTEKI CYFROWE
Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.
Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza
Uwaga Konkurs!
Z okazji zbliżającej się 164 - tej rocznicy urodzin Henryka Sienkiewicza
oraz 20 – tej rocznicy nadania naszej szkole imienia pierwszego pisarza noblisty,
zapraszamy Was, Drodzy Uczniowie,
do wzięcia udziału w konkursach, które będą dla Was okazją do zaprezentowania talentów naukowych i literackich.
Wsparcie w tym trudnym okresie.
Telefony i e-maile wsparcia dla dzieci i rodziców.
W czasie zamknięcia szkoły w razie problemów można się kontaktować z naszymi szkolnym specjalistami.
Psycholog szkolny Pani Emilia Myszkowska pełni dyżur pod telefonem 791-353-636.
Pedagog szkolny Pan Grzegorz Zjawiony pełni dyżur pod telefonem 507-201-083
Podstawowe zasady prawidłowej pracy przy komputerze.
Podstawowe zasady prawidłowej pracy przy komputerze dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Skrudkach.
Odpowiednio zorganizowane miejsce pracy gwarantuje maksymalną wygodę oraz pełną wydajność:
- Zapewnij sobie maksymalne pole widzenia poza ekranem monitora i dostrzegaj otoczenie,
Awaria serwerów.
Drodzy rodzice i uczniowie. Dziennik już działa.
W przypadku problemów należy wyczyścić historię przeglądania oraz pliki cookie i inne dane witryn 24 godziny wstecz.
Wskazówki dla rodziców.
Wskazówki dla rodziców.
Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę, Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa" to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci. W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska.
Logowanie
Godziny dzwonków
Piątek 18.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych