• Dzień Dziecka 2022

        • W dniu 01.06.2022 w naszej szkole odbył się Szkolny Dzień Profilaktyki połączony z obchodami Dnia Dziecka.

          W ramach zajęć profilaktycznych uczniowie klas I – VIII oraz oddział przedszkolny stworzyli plakaty dotyczące profilaktyki uzależnień. Następie uczestniczyli w spektaklach profilaktycznych.

          Oddział przedszkolny oraz klasy I – III wspólnie z aktorami teatru ,,Maska” zrealizowali spektakl dotyczący uzależnienia od mediów. Uczniowie klas IV – VIII natomiast obejrzeli  „Laboratorium życia” - spektakl poruszający problem zażywania dopalaczy i picia alkoholu.

          Z okazji Dnia Dziecka uczniowie spotkali się Ochotniczą Strażą Pożarną ze Skrudek, dzięki której mieli możliwość kąpieli w pianie. Ponadto młodsi uczniowie uczestniczyli w animacjach rytmiczno-tanecznych, z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Klasy starsze uczestniczyły w zawodach sportowych. Dodatkowymi atrakcjami była fotobudka z gadżetami, duże bańki mydlane, balony z helem oraz malowanie twarzy. Rodzice wraz z wychowawcami zorganizowali słodki poczęstunek, a chętni uczniowie piekli kiełbaski przy ognisku.

          Wszyscy bawili się świetnie.

        • Drodzy Rodzice

        • Jeśli ktoś jeszcze nie był - są jeszcze dwie szanse, by spotkać się z fantastycznymi ekspertkami zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Dwa terminy:

          8.06.2022 (środa) godz. 17.00-19.00: https://forumprzeciwdepresji.pl/.../szkolenie-dla...

          10.06.2022 (piątek) godz. 17.00-19.00: https://forumprzeciwdepresji.pl/.../szkolenie-dla...

          Bardzo ważne tematy o tym jak ważne jest, by obserwować nasze dzieci, być z nimi na co dzień nie tylko od święta, być czujnym po to, aby w razie potrzeby pomóc im jak najszybciej.

          Depresja to nie tylko choroba dorosłych, może zaatakować także nastolatki oraz młodsze dzieci. Dowiedzmy się co powinno zwrócić naszą szczególną uwagę w zachowaniu naszego dziecka?

          Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy się zarejestrować. Udział jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy serdecznie.

           

        • DZIEŃ MAMY.

        • Dzień Matki jest raz w roku,

          Szczęśliwy i pełen uroku,

          W tym dniu pragnę złożyć Ci życzenia

          Zdrowia szczęścia i powodzenia.

          Niech Ci słonko jasno świeci

          Niech Ci słodko życie leci.

          Kochanej Mamie ...

          W ten piękny i radosny dzień pragniemy złożyć Ci, Mamo, najserdeczniejsze życzenia: długich lat w zdrowiu, szczęścia i wszelkiej pomyślności, spełnienia najskrytszych pragnień,samych cudownych chwil w życiu i nieustającej pociechy z nas.

        • Egzamin Ósmoklasisty 2022. Zmiana w dowozach na te dni.

        • W dniach 24.05.2022r. wtorek, 25.05.2022r. środa,  i  26.05.2022r. czwartek w naszej szkole jak również w całym kraju odbędą się Egzaminy Ósmoklasisty.

          W tych dniach uczniowie klas I - VII mają wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych. Wychowankowie oddziału przedszkolnego naszej szkoły zajęcia w tych dniach mają  zgodnie z planem.

           

            Przywóz dzieci do szkoły w dniach 24-26.05.2022

          Kurs I 7:20 - Strzyżowice, 7:25-  Kośmin, 7:30 Kol. Kośmin, 7:32 Cezaryn, 7:35 – Szkoła Skrudki

          Kurs II 7:40 - Parafianka, 7:48 – Jaworów, 7:55 Wilczanka, 8:00 Szkoła Skrudki

           

          Odwóz przedszkole:

          24.05.2022r. – 13:00

          25.05.2022r. – 13:30

          26.05.2022r. – 13:00

           

          Odwóz klasa VIII

          24.05.2022r. – 11:20

          25.05.2022r. – 11:00

          26.05.2022r. – 10:50

        • Misja kieszonkowe

        • Uczniowie klasy III wzięli udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Misja kieszonkowe”, zorganizowanym przez Bank BNP Paribas. Celem programu jest nauka dzieci odpowiedzialnego gospodarowania budżetem, czyli w ich języku kieszonkowym. W czasie realizacji zajęć uczniowie dowiedzieli się jak oszczędzać i planować wydatki. Poznali wartość pieniędzy i metody właściwego zarządzania nimi. Dzięki tym działaniom wyrabiali pozytywne nawyki, które wykorzystają w dorosłym życiu.

           

        • „Z wizytą w bajkowym świecie Marii Konopnickiej”

        • Rok 2022 jest rokiem Marii Konopnickiej. Z tej okazji Powiatowa Biblioteka Publiczna

          w Puławach we współpracy z innymi bibliotekami powiatu puławskiego zorganizowała

          powiatowy konkurs plastyczny na ilustrację do wybranego utworu pisarki.

          W konkursie wzięli udział uczniowie klasy II i III. Podczas zajęć z wychowawcami p. Grażyną Karczmarz i p. Anną Wójcik, poznali i omówili utwory: „O Janku Wędrowniczku”, „O krasnoludkach i sierotce Marysi” oraz „Na jagody”. Na lekcjach plastyki wykonali piękne ilustracje do tych utworów.

        • Poznajemy klarnet

        • W poniedziałek, 16 maja uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w koncercie muzycznym. Artyści Filharmonii Lubelskiej zaprezentowali budowę oraz sposób gry na klarnecie. Zaproponawali uczestnikom zabawy muzyczno - rytmiczne oraz wspólne wspólne odśpiewanie popularnej wśród młodszych uczniów piosenki pt. "Kle, kle boćku" oraz "Ody do radości".

        • Wycieczka do Bałtowa

        • W dniu 9 maja uczniowie klasy V i VI pod opieką nauczycieli p. Marzeny Frączek, p. Justyny Młynarczyk oraz p. Joanny Pękali wybrali się na dwudniową wycieczkę  edukacyjno- integracyjną do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Wzdłuż blisko kilometrowej ścieżki dydaktycznej Jura Parku oglądaliśmy około 100 modeli dinozaurów. Na wystawie w Bałtowskim Muzeum Dinozaurów, nie zabrakło skamieniałości odkrywanych w Bałtowie i jego okolicach. Potężny, mierzący blisko 20 metrów długości Megalodon, „rybopodobny” Ichtiozaur, pancerny Dunkleosteus, czy też niezwykły morski ssak Livyatan– to tylko niektóre z okazów, które zobaczyliśmy w Oceanarium. Co więcej, można je podziwiać w ich naturalnej wielkości!

           Górną część Zwierzyńca oglądaliśmy z pokładu amerykańskiego school busa. W  Parku Safari stanęliśmy  ,,oko w oko” z  wieloma gatunkami zwierząt, pochodzących z różnych kontynentów. Były to między innymi: bydło Zebu, bydło szkockie, bydło watussi, jak tybetański, owce kameruńskie, owce czarnogłówki, kozy angorskie, kozy karłowate afrykańskie, kozy karpackie, jelenie europejskie, jelenie Sika, wielbłądy dwugarbne, lamy, dziki, strusie afrykańskie, emu, antylopy nilgau, kuce szetlandzkie, alpaki, muflony, daniele, żubry. 

          Podczas spaceru po „Polsce w Miniaturze”, mogliśmy podziwiać miniatury 49-ciu polskich zamków. Były to między innymi: zamek w Książu, Toruniu, Janowcu, Kazimierzu Dolnym, Lublinie, Wawel w Krakowie, Zamek Królewski w Warszawie i wiele innych.

          ABRAKADABRA, Jakich zaklęć używały bajkowe czarownice i wiedźmy? Z czego robiły swoje magiczne eliksiry? Jak się poruszały? Na te i inne pytania odpowiedź znaleźliśmy na bałtowskim wzgórzu, czyli w Sabatówce - wiosce czarownic, bo właśnie tam objęły władzę świętokrzyskie czarownice.

           W  Kinie 5D – najnowszej zdobyczy techniki poczuliśmy się uczestnikami scen niczym z Jurassic Parku.

          Nie zabrakło dobrej zabawy w Parku Rozrywki  gdzie największą atrakcją pozostaje kolejka górska, park trampolin, statek piracki i karuzela łańcuchowa.

          Wspaniale odpoczywaliśmy przy przygotowanym specjalnie dla nas ognisku zajadając pyszne kiełbaski. Na zakończenie pobytu uczniowie podczas Warsztatów Archeologicznych zamienili się w paleontologów. Nie zabrakło także smakowitych posiłków przygotowywanych dla nas przez  Bałtowski Zapiecek oraz Zajazd pod Jarem, gdzie byliśmy zakwaterowani. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu nie zapominając na zakończenie wyprawy o wizycie w Mc Donald's w Puławach. 

        • Dzień Patrona

        • Dnia 5 maja 2022 roku, w 176 – tą rocznicę urodzin Henryka Sienkiewicza obchodziliśmy Dzień Patrona. Rozpoczął się on wprowadzeniem Sztandaru Szkoły i wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie okolicznościowe przemówienie wygłosił Dyrektor Szkoły, p. Paweł Zając. Po nim delegacja Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunką p. Justyną Młynarczyk złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą Patrona. Kolejnym punktem uroczystego apelu było przedstawienie przez p. Renatę Wysocką  wyników „Wielkiego Szkolnego Sprawdzianu Wiedzy o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza”. W sprawdzianie wzięli udział uczniowie klas IV-VIII, którzy na lekcjach wychowawczych poznawali życie i dorobek literacki wielkiego pisarza. Największą wiedzą wykazali się uczniowie najstarszej klasy, kolejne miejsca zajęły: klasa siódma, czwarta, szósta i piąta. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pizzą. Po odprowadzeniu sztandaru, uczestnicy przeszli do realizacji kolejnych punktów programu obchodów Dnia Patrona.

          W Konkursie Pięknego Czytania Baśni Henryka Sienkiewicza wzięło udział 17 uczestników z klas I-III i oddziału przedszkolnego. I miejsce zajęła Natalia Noworolnik z klasy trzeciej, II miejsce Lena Gałgan z klasy pierwszej, III miejsce Wojciech Szymanek z klasy drugiej, wyróżnienia zdobyli Julia Szlendak z oddziału przedszkolnego i Jakub Szczotka z klasy drugiej.

          W Konkursie Recytatorskim Prozy Henryka Sienkiewicza skierowanym do uczniów klas IV-VIII wzięło udział 7 recytatorów.  I miejsce zajęła- Julia Wolska, II miejsce Julita Łuka, III miejsce Julia Hadam z klasy siódmej.

          Konkurs plastyczny „Ilustracja do poznanej baśni Henryka Sienkiewicza” przeznaczony był dla uczniów klas I-III i dzieci z oddziału przedszkolnego. Spośród wychowanków oddziału przedszkolnego I miejsce zajęła praca wykonana przez Sandrę Rułkę, drugie - Zuzanna Pawlik, trzecie - Franciszek Ciuba.

          W klasie pierwszej za najlepsze uznano prace: Leny Niedbalskiej (I miejsce), Kuby Kapusty (II miejsce) i Szymona Kowalczyka ( III miejsce). W klasie drugiej nagrodzono ilustracje Marcela Bernata (I miejsce), Tomasza Kozłowskiego (II miejsce) i Bartosza Kozdroja (III miejsce).

          W klasie trzeciej nagrody otrzymali  za zdobycie pierwszego miejsca – Małgorzata Iwanowska, Natan Kawka za drugie miejsce i Natalia Noworolnik za zdobycie trzeciego miejsca.

          Nad tworzeniem „Plakatu zachęcającego do czytania utworów Henryka Sienkiewicza” pracowali uczniowie klas starszych. Pierwsze miejsce zajęła klasa szósta, drugie - klasa czwarta, trzecie - klasa piąta.

          Tego dnia każdy z uczniów mógł wziąć udział w konkursie na przebranie za wybranego bohatera sienkiewiczowskiego. Zgłosiło się do niego 15 osób. Pierwsze miejsce zajął Franciszek Ciuba z oddziału przedszkolnego, drugie Emilia Czerska z klasy czwartej, trzecie Krzysztof Stachyra z klasy szóstej.

           

          Bieg sienkiewiczowski rozegrał się w pięciu kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców. Oto jego wyniki:

          Oddział przedszkolny

          dziewczęta

          I miejsce - Sandra Rułka

          II miejsce - Zuzanna Pawlik

          III miejsce - Julia Szlendak

          chłopcy

          I miejsce - Kacper Szlendak

          II miejsce - Szymon Olek

          III miejsce -Franciszek Ciuba

          Klasy I-II

          dziewczęta

          I miejsce - Aleksandra Drózd

          II miejsce - Wiktoria Potyra

          III miejsce - Nikola Gulwska

          chłopcy

          I miejsce - Dominik Wolski

          II miejsce - Mikołaj Kowalczyk

          III miejsce - Bartosz Kozdrój

          Klasy III-IV

          dziewczęta

          I miejsce - Karolina Kubak

          II miejsce - Natalia Noworolnik

          III miejsce - Malwina Kowalczyk

          chłopcy

          I miejsce - Natan Kawka

          II miejsce - Bartosz Wolski

          III miejsce - Bartosz Goluch

          Klasy V-VI

          dziewczęta

          I miejsce - Nikola Kawka

          II miejsce - Paulina Drózd

          chłopcy

          I miejsce - Fabian Kolasiński

          II miejsce - Tomasz Głuch

          III miejsce - Bartosz Czerski

          Klasy VII-VIII

          dziewczęta

          I miejsce - Natalia Szkoda

          chłopcy

          I miejsce - Rafał Rybicki

          II miejsce - Mikołaj Biber

          III miejsce - Kuba Kalbarczyk

           

          Zmęczeni uczestnicy regenerowali swoje siły podczas wspólnego grillowania przygotowanego przez Radę Rodziców.

          Na koniec obchodów Dnia Patrona pan dyrektor, Paweł Zając wręczył nagrody i dyplomy zwycięzcom poszczególnych konkursów.

           

        • ZEBRANIE Z RODZICAMI 12 MAJA CZWARTEK 16.00.

        • W czwartek 12 maja o godzinie 16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami. Zebranie w formie konsultacji odbędzie się w salach lekcyjnych z wychowawcami klas oraz z nauczycielami poszczególnych przedmiotów zgodnie z następującym planem.:

          KLASA  I - sala nr 2, KLASA II - sala nr 4, KLASA III - sala nr 0, KLASA IV - sala nr 3,

          KLASA V - sala nr 8, KLASA VI - sala nr 7, KLASA  VII - sala nr 6, KLASA VIII - sala nr 8.

          SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

        • 231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

        • W środę, 4 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy V pod kierunkiem p. Marzeny Frączek.  Uczniowie odśpiewali hymn państwowy i wysłuchali przemówienia Dyrektora Szkoły p. Pawła Zająca. Następnie obejrzeliśmy rywalizację uczniów klas starszych w Konkursie Wiedzy Historycznej dotyczącej znajomości Konstytucji 3 Maja i dziejów Rzeczypospolitej szlacheckiej w II połowie XVIII wieku. W historycznym teleturnieju zmierzyli się: Tomasz Głuch i Filip Potyra z klasy piątej, Paulina Drózd, Marcin Kot i Oskar Kot z klasy szóstej, Gabriel Piątek z klasy siódmej oraz Jakub Olszak, Bartosz Szymanek i Bartłomiej Kozak z klasy ósmej.  Na zakończenie wszyscy uczniowie szkoły wspólnie odśpiewali utwór ,,Witaj majowa Jutrzenko”.

          Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

          I miejsce- Marcin Kot z klasy szóstej

          II miejsce- Oskar Kot z klasy szóstej

          III miejsce- Gabriel Piątek z klasy siódmej

          Wyróżnienie- Tomasz Głuch z klasy piątej.

          Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

        • Zajęcia profilaktyczne z wykorzystaniem alkogogli i narkogogli

        • W Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Skrudkach odbyły się zajęcia profilaktyczne z wykorzystaniem alkogogli i narkogogli. W trakcie zajęć uczniowie klas I - VII zapoznali się ze skutkami zażywania substancji psychoaktywnych.

          Dla lepszego zrozumienia i zobrazowania poruszanych tematów uczestnicy warsztatów mieli możliwość założenia narkogogli i alkogogli. Są to specjalne okulary, imitujące zachowanie się osoby, będącej w stanie nietrzeźwości czy pod wpływem środków odurzających.

          Każde ćwiczenie najpierw było wykonywane bez okularów, by porównać efekt tych samych czynności na trzeźwo i pod wpływem alkoholu czy też narkotyków. Okazało się, że założenie alkogogli i narkogogli skutkuje podwójnym widzeniem, spowolnieniem czasu reakcji, problemem z ustaleniem odległości, myleniem kierunków, pogorszeniem koordynacji ruchowej, zniekształceniem widzianego obrazu, zniekształceniem widzenia kolorów.

          Podstawowym celem takich zajęć, jest uświadomienie młodzieży, jak zmienia się sposób postrzegania świata, po spożyciu nawet niewielkiej ilości napojów alkoholowych czy środków odurzających.

          Uczniowie aktywnie i zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach, które przygotowała i poprowadziła p. Monika Chadaj-Brejna - pedagog szkolny.

        • Zebranie z rodzicami.

        • W najbliższą wtorek, 26 kwietnia o godzinie 16.00 odbędą się zebrania klasowe wychowawców z rodzicami. 

           

          Oddział przedszkolny sala nr 5 - pierwsze piętro, wychowawca pani Maria Grobel - Wojda.

          Klasa I - sala nr 2 parter, wychowawca pani Ewa Szymczak.

          Klasa II - sala nr 5 pierwsze piętro, wychowaca pani Grazyna Karczmarz.

          Klasa III - sala nr 0 parter, wychowawca pani Anna Wójcik.

          Klasa IV- sala nr 3 pierwsze piętro, wychowawca pani Lidia Aftyka.

          Klasa V- sala nr 9 pierwsze piętro, wychowawca pani Marzena Frączek.

          Klas VI - sala nr 7 pierwsze piętro, wychowawca pani Justyna Młynarczyk.

          Klasa VII sala nr 6 pierwsze piętro, wychowawca pani Justyna Mazur - Szlendak.

          Klasa VIII sala nr 8 pierwsze piętro, wychowawca pan Tomasz Bielawski.

          Serdecznie Zapraszamy.

        • Ogłoszenie Samorządu Uczniowskiego

        • Z okazji Dnia Ziemi Samorząd Uczniowski przyłączył się do akcji zbiórki zużytych baterii we współpracy z firmą Reba. Na korytarzach szkolnych pojawiły się zielone pojemniki, do których należy wrzucać baterie. Ilość przyniesionych baterii należy zgłaszać do wychowawcy klasy. Na koniec roku szkolnego Samorząd Uczniowski ufunduje nagrody dla osób, które przyniosą najwięcej baterii. 

        • Odkręcamy, pomagamy

        • Wolontariat Szkolny ogłasza zbiórkę plastikowych korków od butelek na rzecz Hospicjum w Puławach. Przynosimy nakrętki od wody mineralnej, soku, mleka itp. Ilość przyniesionych korków należy zgłosić wychowawcy klasy. Na koniec roku Samorząd Uczniowski ufunduje nagrody dla osób, które przyniosły największe ilości korków.

        • Ocalić od zapomnienia

        • W środę 13 kwietnia odbyła się w szkole patriotyczna uroczystość nawiązująca do dwóch ważnych wydarzeń z historii Polski. Pierwsze z nich to przypadający na 13 kwietnia Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz obchodzone 14 kwietnia Święto Chrztu Polski. Punktualnie o godzinie 12.00 w obecności pocztu sztandarowego został odśpiewany hymn państwowy.

          Jako pierwszy zabrał głos uczeń klasy ósmej, Jakub Olszak, który zapoznał kolegów i koleżanki z okolicznościami odkrycia przez Niemców w 1943 roku na okupowanych terenach ZSRR, w okolicach Katynia, masowych grobów oficerów polskich. Przedstawił rozmiar tej zbrodni, metody zacierania jej śladów oraz fakt ujawnienia dokumentów, potwierdzających odpowiedzialność władz Związku Radzieckiego za dokonaną w 1940 roku zbrodnię ludobójstwa. Przypomniał również, że w 2007 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

          Nastepnie Pan Dyrektor, Paweł Zając w swoim wystąpieniu opowiedział uczniom o programie edukacyjnym „Katyń … ocalić od zapomnienia”, którego celem jest upamiętnienie każdego z 21857 obywateli polskich, skrytobójczo pomordowanych i pochowanych w Katyniu, Charkowie, Miednoje i Bykowni. Następnie poinformował zebranych, że dąb, który zostanie posadzony po zakończeniu uroczystego apelu na placu szkolnym, w obecności przedstawicieli wszystkich klas, będzie upamiętniał podporucznika Feliksa Kussyka. Urodził się on 18 maja 1012 roku w Lublinie. Z wykształcenia był nauczycielem. Pracował w szkole w Bercznem, w powiecie kostopolskim (dzisiejsza Ukraina). W 1935 roku ukończył dywizyjny kurs podchorążych rezerwy w 44 Pułku Piechoty w Równem. Od 1 I 1938 roku został przydzielony do 45 Pułku Piechoty Strzelców Kresowych, który w czasie wojny obronnej w 1939 roku walczył m.in. pod Piotrkowem i Tomaszowem Mazowieckim. Zginął w Katyniu w 1940 roku w wieku niespełna 28 lat.

          Na wezwanie prowadzącej apel przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, uczennicy klasy siódmej, Julity Łuki, uczestnicy uroczystości powstali i minutą ciszy uczcili pamięć wszystkich ofiar Zbrodni Katyńskiej.

          Natomiast 1056 rocznicę Chrztu Polski przybliżyli społeczności szkolnej uczniowie klasy trzeciej w krótkiej części artystycznej przypomnieli zebranym postać Mieszka I i okoliczności przyjęcia przez niego chrztu. To epokowe wydarzenie ciągle stanowi zagadkę dla historyków, a różne źródła historyczne niejasno opisują miejsce i przebieg ceremonii. Za jego symboliczną datę uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r. Chrzest Mieszka I, księcia z dynastii Piastów, władcy Polan, to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszej historii. Uznaje się go za początek istnienia państwa polskiego. Staliśmy się krajem, który przyjmując zasady wiary chrześcijańskiej, zaczął budować nowe oblicze kultury, będącej integralną częścią kultury europejskiej i jej dziedzictwa.

          Na zakończenie uroczystości Dyrektor Szkoły p. Paweł Zając podziękował uczniom i nauczycielom zaangażowanym w jej przygotowanie, nauczycielce historii p. Renacie Wysockiej i wychowawczyni klasy trzeciej p. Annie Wójcik.

        • Życzenia Świąteczne.

        • Przerwa świąteczna w naszej szkole dla klas I-VIII będzie trwała od dnia 14.04.2022r czwartek do wtorku 19.04.2022r. uczniowie wyżej wymienionych klas wracają do szkoły w środę 20 kwietnia. Oddział przedszkolny naszej szkoły ma wolne w poniedziałek wielkanocny 18 kwietnia a w pozostałych dniach zajęcia są organizowane dla wychowanków przedszkola przez nauczycieli oddziału przedszkolnego w czwartek 14.04.2022r., piatek 15.04.2022r. i wtorek 19.04.2022r. od godziny 8.00. 

        • Konkurs na Palmę Wielkanocną

        • W Niedzieel Palmową w kościele w Parafiance został rozstrzygnięty Konkurs na Palmę Wielkanocną.

          W kategorii Palma Młodzieżowa: 

          I miejsce  zajął  Norbert Grzechnik kl. VIII

          II miejsce  - Oskar Szkoda kl. V

          III miejsce - Amelia Bernat kl. V

          Nagrodzone i wyróżnione osoby biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy i nagrody. Podczas oceny brano pod uwagę: walory artystyczne, rodzaj wykorzystanych materiałów i wkład pracy.

          Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom.