Strona główna
I miejsce Martyny Noworolnik i wyróżnienie Zuzanny Ciuby w powiatowym konkursie plastycznym "Kto ty jesteś Polak mały".
8 maja 2023 r. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach zaprosiła laureatów powiatowego konkursu plastycznego „Kto Ty jesteś? Polak mały” na uroczyste podsumowanie i rozdanie nagród. Gościem specjalnym wręczenia nagród była dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, Aleksandra Kozak-Kotowska. Wśród laureatów były uczennice naszej szkoły Martyna Noworolnik uczennica klasy I oraz Zuzanna Ciuba uczennica klasy V. W swoich kategoriach wiekowych Martyna Noworolnik z klasy I zdobyła I miejsce a Zuzanna Ciuba z klasy V wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom a w szczególności dwóm uczennicom z naszej szkoły i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.
Wizyta w Woli Okrzejskiej
99W piątek, 5 maja 2023, w 177 rocznicę urodzin Patrona naszej szkoły uczniowie klas I-VIII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego, pod opieką wychowawców, uczestniczyli w wycieczce do Woli Okrzejskiej. Rozpoczęło ją zwiedzanie Muzeum Henryka Sienkiewicza, gdzie uczniowie obejrzeli liczne rodzinne zdjęcia, akt małżeństwa rodziców Sienkiewicza, akt jego chrztu, meble z epoki, w tym kołyskę małego Henryka i jego fortepian.
W Okrzei odwiedzili miejscowy cmentarz, na którym znajduje się grób ukochanej matki Patrona. Weszli na Kopiec Henryka Sienkiewicza usypany na jego cześć. Uczniowie z góry kopca mogli podziwiać przez lunetę panoramę okolicznych miejscowości. Na terenie muzeum przygotowane były kolejne atrakcje – ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz gra terenowa. Wycieczka była wspaniałą okazją do rozbudzania w uczniach zamiłowania do literatury, historii oraz kształtowania postaw patriot
Dni Patrona 2023
37Dnia 5 maja 2023 roku, przypada 177 rocznica urodzin Henryka Sienkiewicza – Patrona naszej szkoły. Z tej okazji już w czwartek, 4 maja odbył się Konkurs Pięknego Czytania Baśni Henryka Sienkiewicza, przygotowany przez p. Renatę Wysocką. Wzięło w nim udział 19 uczestników z klas I-III. I miejsce zajął Bartosz Kozdrój z klasy trzeciej, II miejsce Martyna Noworolnik z klasy pierwszej, III miejsce Wiktoria Olszak z klasy drugiej. Wyróżnienia zdobyli Julia Szlendak z klasy pierwszej oraz Wiktoria Potyra i Aleksandra Drózd z klasy trzeciej.
Uczciliśmy 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W piątek, 28 kwietnia, odbył się uroczysty apel poświęcony 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Na wstępie głos zabrał Dyrektor Szkoły p. Paweł Zając, który w swoim wystąpieniu przypomniał historię uchwalenia na Zamku Królewskim w Warszawie, Konstytucji 3 maja w 1791 roku. Była ona pierwszą w Europie, a drugą na świecie – po konstytucji Stanów Zjednoczonych – nowoczesną ustawą zasadniczą normującą ustrój państwowy. Dyrektor w swoim wystąpieniu nawiązał również do dwóch innych ważnych „majowych świąt”: Święta Pracy i Dnia Flagi Narodowej.
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
17W piątek, 21 kwietnia, odbył się uroczysty apel przypominający zbrodnię ludobójstwa, której wiosną 1940 roku dopuścili się funkcjonariusze państwowi ZSRR wobec wziętych do niewoli oficerów wojska polskiego, policji i urzędników.
Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły p. Paweł Zając, który w swoim wystąpieniu nawiązał m.in. do ogólnopolskiej akcji sadzenia Dębów Pamięci dla uczczenia zamordowanych Polaków. Przypomniał, że w ubiegłym roku na placu szkolnym posadzony został dąb pamięci jednej z ofiar porucznika Feliksa Kussyka.
"Ogniem i krzemieniem"
34W czwartek, 20 kwietnia gościliśmy w naszej szkole Duet artystyczno-edukacyjny "ARCHEO", który zaprezentował spektakl "Ogniem i krzemieniem" mówiący o prapoczątkach ludzkości na naszych ziemiach. Mogliśmy poznać między innymi życie codzienne w epoce kamienia, zobaczyć i dotknąć pradawną broń myśliwską, poznać techniki rozniecania ognia.
Informacja dla rodziców
Dnia 25 kwietnia odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami w następującym porządku:
godz. 15.30 - oddział przedszkolny
godz.15.45 - klasa czwarta
godz. 16.00 - klasa pierwsza, druga, trzecia szósta, siódma, ósma
godz. 16.30 - klasa piąta
ZAPRASZAMY
Spektakle profilaktyczne
9Dnia 24 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Skrudkach zostały zrealizowane programy profilaktyczne z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom, które wpisują się w realizację przez szkołę programu wychowawczo - profilaktycznego. Spektakle przeprowadzone zostały przez Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa.
Kwiecień miesiącem wiedzy o autyźmie
12Corocznie, kwiecień jest miesiącem wiedzy o autyźmie. Organizowane są wtedy różne kampanie społeczne, których przesłaniem ma być podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z autyzmem.
Autyzm jest zaburzeniem rozwoju, związanym z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. Osoby autystyczne w inny sposób odbierają dźwięk, światło, obrazy, ból i dotyk. Tworzą swój wewnętrzny świat, często odmienny od ludzi zdrowych.
Puchar Tymbarku eliminacje gminne.
W dniu 14 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy III i II z naszej szkoły udali się na Eliminacje Gminne Turnieju Piłkarskiego Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Skład drużyny: Wojciech Szymanek, Bartosz Kozdrój, Marcel Bernat, Hubert Henrykowski, Jakub Szczotka, Mikołaj Kowalczyk, Szymon Kowalczyk, Kuba Kapusta, Nikola Gulewska, Paweł Joński, Krzysztof Grobel opiekun druzyny Paweł Zając. W eliminacjach stoczyli zacięty bój z drużyną szkoły podstawowej w Żyrzynie. Wynik był korzystny dla druzyny z Żyrzyna i to ona w Puławach wystapi na turnieju powiatowym.
Olbrzymi Sukces Wojtka Szymanka w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Górze Puławskiej.
1231 marca, w Szkole Podstawowej w Górze Puławskiej odbył się XX Powiatowy Konkurs Recytatorski "Poezja ks. Jana Twardowskiego". Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowało 9 recytatorów w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III Kacper Szlendak, Lena Gałgan, Wojciech Szymanek; klasy IV-VI Agata Rybak, Emilia Czerska, Izabela Pawlik; klasy VII-VIII Paulina Drózd, Natalia Szkoda i Julia Hadam. Z radością informujemy, iż uczeń klasy trzeciej Wojciech Szymanek zajął w konkursie I miejsce, natomiast Izabela Pawlik z klasy szóstej zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy recytatorom, ich rodzicom i nauczycielom.
Wspaniały występ uczniów klasy I i oddziału przedszkolnego.
58W piątek, 31 marca uczniowie klasy pierwszej i dzieci z oddziału przedszkolnego w obecności zaproszonych gości - rodziców, dziadków, rodzeństwa, zaprezentowali przedstawienie teatralne pt. "Sentymentalny wilk". Uroczystość, którą przygotowały p. Renata Wysocka, p. Anna Wójcik i p.Joanna Pękala była podsumowaniem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Na pamiątkę uczestnictwa w programie Dyrektor Szkoły Paweł Zając wręczył przedszkolakom książeczki i drobne upominki.
PROGRAMY PROFILAKTYCZNE ,,CUKIERKI” I ,,BYĆ WOLNYM…”
PROGRAMY PROFILAKTYCZNE ,,CUKIERKI” I ,,BYĆ WOLNYM…”
Dnia 29 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Skrudkach został zrealizowany program profilaktyczny „Cukierki” oraz ,,Być wolnym - problematyka uzależnień”, który odnosił się do profilaktyki uniwersalnej w zakresie uzależnień.
21 marca Światowy Dzień Zespołu Downa
3W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa lub Dzień Kolorowych Skarpetek. Świętujemy to, zakładając kolorowe „niedopasowane” skarpetki jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z zespołem Downa. Kolorowe niedopasowane skarpetki są oznaką niedopasowania genotypów, a niestety osoby z zespołem Downa często spotykają się z niedopasowaniem społecznym.
Fonoholizm
Fonoholizm to nałogowe korzystanie z telefonu komórkowego
Dziś niewiele osób wyobraża sobie codzienne życie bez telefonów komórkowych. Jest wszechobecny, niezbędny i niewątpliwie bardzo przydatny. Trzeba jednak wiedzieć, jak go używać, ponieważ nadużywanie może prowadzić do fonoholizmu. Człowiek nie może prawidłowo funkcjonować, nie może obejść się bez urządzenia.
Komunikacja interpersonalna
Jest niezbędnym narzędziem do nawiązywania i utrzymywania relacji społecznych. To dzięki komunikacji wymieniamy się myślami, pomysłami, obserwacjami, ostrzegamy się nawzajem przed potencjalnymi zagrożeniami, rozpalamy konflikty i budujemy sojusze. Każdy z nas rodzi się z wachlarzem umiejętności w tym zakresie, jednak w wyniku doświadczeń, socjalizacji i różnych procesów uczenia się rozwija swój zakres kompetencji w obszarze interakcji interpersonalnych. To prawda, że jak każda inna umiejętność, mamy tendencje lub skłonności, które wpływają na naszą skuteczność w danej dziedzinie, ale komunikację, jak każdą inną umiejętność, można wytrenować. Warto przyjrzeć się temu, w jaki sposób odnosisz się do ludzi – jak kształtują naszą rzeczywistość i które jej elementy należy poprawić. To, w jaki sposób się komunikujemy, wpływa na nasze relacje rodzinne, życie prywatne i zawodowe. Właściwie nie
XII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Ekologicznej 21.03.2023r.
29We wtorek, 21 marca 2023 roku, w naszej szkole po raz dwunasty odbył się Konkurs Recytatorki Poezji Ekologicznej pod Honorowym Patronatem Starosty Puławskiego. Dyrektor szkoły, pan Paweł Zając dokonał uroczystego otwarcia konkursu, w którym wzięło udział 32 uczniów z klas 0 – VII. Uczestnicy konkursu recytowali wiersze znanych, polskich poetów o tematyce ekologicznej. Po zakończonej rywalizacji, Jury w składzie: p. Justyna Mazur – Szlendak, p. Katarzyna Stańczyk, p. Anna Wójcik, ustaliło wyniki konkursu, które przedstawiają się następująco:
Spotkanie z patrolem saperskim z Jednostki Wojskowej z Dęblina.
W poniedziałek 20 marca do naszej szkoły gościlismy saperów z JW w Dęblinie, którzy opowiedzieli uczniom o trudnej pracy żołnierza- sapera. Dziękujemy za ciekawą lekcje na temat trudnej pracy żołnierza.
15
Logowanie
Godziny dzwonków
Czwartek 17.07.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
Nagłówek
- Lorem ipsum...