Strona główna
Galeria prac uczniowskich
"Mandala jako chaos w harmonijnej formie" -klasa siódma
8"Odbicia wodne" - symetria w plastyce według uczniów klasy szóstej
3"Magiczne okno" - wiosenne witraże uczniów klas piątej
13"Wiosenna łąka" - prace uczniów klasy drugiej
6"Wiosna w sadzie" - prace uczniów klasy pierwszej
4
Ciekawe zajęcia z informatyki !
Nasza szkoła dołączyła do programu “Szkoła z Gigantami” organizowanego przez szkołę @Giganci Programowania. Projekt został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji.
Wszystkich naszych uczniów zapraszamy do zapisów na darmowe warsztaty z programowania. Młodsi uczniowie (9 - 12 lat) mogą wziąć udział w zajęciach z podstaw programowania w Scratch oraz tworzeniu aplikacji w App Inventorze. Starsi uczniowie natomiast będą mieli okazję do rozpoczęcia przygody z programowaniem w języku Python. Warsztaty są całkowicie bezpłatne i podzielone są na 2 grupy wiekowe (9-12 lat oraz 13-18 lat), dla których program został specjalnie dopasowany. Warsztaty będą prowadzone w formie webinaru. Każde spotkanie trwa 2 godziny lekcyjne (1,5 h).
„Moja Mała Ojczyzna jest częścią Polski”- konkurs na prezentację multimedialną
Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Skrudkach.
Sposób przygotowania prac:
- Prezentacja powinna być wykonana za pomocą programu Microsoft Power Point.
- Maksymalna objętość nie może przekraczać 40 MB.
- Czas prezentacji nie może przekraczać 8 min.
Pokaż historię regionu, miejsca zamieszkania, Małej Ojczyzny oraz dążeń przodków do utrzymania polskości tej ziemi.
Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza
Dziś w 174 - tą rocznicę urodzin Henryka Sienkiewicza oraz w 20 – tą rocznicę nadania jego imienia naszej szkole ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu wiedzy o życiu i twórczości naszego Patrona.
Oto uczestnicy z największą liczbą zdobytych punktów:
I miejsce - Kuba Kalbarczyk, klasa VI (104 punkty)
Odkrywcy przyrody
to temat zadania na majówkę dla chętnych uczniów. Zadanie polegało na sfotografowaniu zwierzaka napotkanego podczas rodzinnego, majowego spaceru.Kilku osobom udało się zrobić interesujące zdjęcia. Zapraszamy do obejrzenia.
19
3maj po królewsku
Z okazji 229 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, uczniowie klasy pierwszej i drugiej, uczestniczyli w zdalnych lekcjach historii zaproponowanych przez pracowników naukowych Zamku Królewskiego w Warszawie. Były to dwie lekcje muzealne:
Temat 1: REJTAN – NA RATUNEK POLSCE. HISTORIA BOHATERA SPRZED 200 LAT
Dzień Ziemi
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z plakatami wykonanymi przez uczniów klasy VII w programie Word dotyczących corocznie obchodzonego święta naszej planety - Ziemi. Dzień Ziemi, to najważniejsze, najbardziej znane święto i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych. To idea troski o niebieską planetę która łączy wszystkich ludzi. Chcielibyśmy zachęcić Was do celebrowania tego święta, pomimo epidemii, wychodząc z domu do ogrodu, albo chociaż na poszukiwanie przyrody w zasięgu wzroku. Żebyście poświęcili czas na bycie z Przyrodą, na refleksję, jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna i ciekawa.
Podsumowanie I etapu szkolnego konkursu wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza
Wyniki I etapu konkursu
1. miejsce - Kuba Kalbarczyk (klasa VI) – 55 punktów
2. miejsce – Paulina Drózd (klasa IV) - 54 punkty
3. miejsce – Magdalena Lędas (klasa VIII) - 53 punkty
4. miejsce – Magdalena Kowalczyk (klasa VII)
5. miejsce – Arkadiusz Szaruga (klasa VIII)
Pytania do konkursu w mojej ocenie nie były łatwe, ale uczestnicy poradzili sobie z nimi znakomicie. Jestem pełna uznania dla ich ciekawości poznawczej i entuzjazmu, które mimo niesprzyjających okoliczności mobilizują ich do wykonania dodatkowej pracy i do zdobywania nowych umiejętności i wiedzy.
Galeria prac uczniowskich
klasa siódma - "Komiks - kadry rysunkowe"
5klasa piąta - "Graffiti - sztuka ulicy"
5
Tworzymy, lepimy, rysujemy - szybciej zapamiętujemy
Uczniowie klasy IV, V, VI,VII i VIII, podczas nauki zdalnej na lekcjach historii, biologii, geografii i przyrody wykonywali różnego rodzaju projekty, prace plastyczne i prezentacje multimedialne. Były one pomocne w zapamiętywaniu trudnego materiału. Między innymi: makietę wsi lokacyjnej, oś czasu - Europa i Świat w XVI wieku- najważniejsze wydarzenia, model wybranej przez siebie tkanki, model neuronu, plakat dotyczący wybranego gatunku zwierzęcia wodnego. Aktywna nauka pozwalała uczniom na głębsze zapamiętywanie treści materiału. To tylko niektóre prace. Czekamy na resztę, bo jest się czym pochwalić. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc i wspieranie swoich pociech.
Pożeracze smutków
Uczniowie klasy III z pomocą rodziców podczas nauki zdalnej wykonali maskotki – przytulanki ,,Pożeracze smutków". Zabawki umilą im wolny czas spędzony w domu bez szkoły i kolegów. Każdej przytulance zostało nadane imię. Dziękujemy rodzicom za pomoc.
11
Wiosna w gospodarstwie wiejskim
14Na przełomie marca i kwietnia uczniowie klasy pierwszej omawiali tematy związane z budzącą się do życia przyrodą, wiosennymi zmianami w najbliższym otoczeniu i zwierzętami hodowlanymi. Podsumowaniem zajęć było wykonanie makiety gospodarstwa wiejskiego. Uczniowie zebrali z całego domu, ogrodu i podwórka potrzebne materiały: papier, tekturę, pudełka, plastelinę, patyczki, gałązki, korę drzew i figurki zwierząt. Z pomocą rodziców stworzyli z tych elementów budynki, ogrodzenia, zwierzęta domowe i rośliny. W ten sposób powstały prawdziwe dzieła sztuki.
Zabawki z butelek
W okresie przedświątecznym dzieci z oddziału przedszkolnego podjęły wyzwanie, aby wykonać przedmiot użytkowy lub zabawkę z wykorzystaniem butelek plastikowych. Powstały różnorodne prace, które udowadniają, że nawet zwykłą butelkę możemy przetworzyć na wiele zachwycających rzeczy. Jeden z przedszkolaków- Wojtuś przekazał wszystkim świąteczne życzenia, prezentując przepięknie pomalowane jajka.
Ozdoby wielkanocne
klasa trzecia
14
Kubusiowi -przyjaciele natury
Na zajęciach zdalnych w klasach młodszych realizowany był program "Kubusiowi – przyjaciele natury". Uczniowie klasy III wykonali pracę plastyczną p.t. "Las" z wykorzystaniem makulatury – kolorowych gazet, techniką: wydzieranka. Wszystkie prace dzieci są ciekawe.
10
"Jem zdrowo, jem kolorowo"
Przed Świętami Wielkanocnymi pedagog szkolny p. Grzegorz Zjawiony, zaproponował chętnym uczniom naszej szkoły, kulinarne zadanie. Polegało ono na przyrządzeniu (przy niewielkiej pomocy rodziców) potrawy, składającej się z produktów w 5 różnych kolorach. Jesteśmy pewni, że wielu uczniów włączyło się w swoich domach w przygotowanie świątecznych pyszności. Natomiast dokumentację fotograficzną własnych kulinarnych poczynań przesłali Marcin i Oskar Kot, Amelka i Marcel Bernat, Paulinka Drózd z siostrą Olą i Zuzia Ciuba. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, rzeczywiście na talerzach jest zdrowo, kolorowo i niezwykle apetycznie.
Klasa druga - ekologicznie
7Jedną z prac, którą wykonali uczniowie klasy drugiej podczas zdalnego nauczania były roboty. Warunek był tylko jeden, należało do zrobienia urządzenia wykorzystać materiały odpadowe. Powstały bardzo interesujące prace. Gratulujemy Dzieciom i Rodzicom inwencji twórczej.
Pierwsze wiosenne kwiaty
12Pod koniec marca uczniowie klasy pierwszej i drugiej powitali wiosnę własnoręcznie wykonanymi kwiatami.
Logowanie
Godziny dzwonków
Piątek 23.05.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
Nagłówek
- Lorem ipsum...